İade ve Değişim İşlemleri

Gönderim Kuralları

Sipariş etmiş olduğunuz ürünler aynı gün kargoya teslim edilir. 100TL ve üzeri gönderimlerde kargo ücretsizdir. 

Gönderimi yapılan ürünlerin takip numarası cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir. 

İade & Değişim

İade

 

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması 

durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür.


İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. 
İldeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı 
Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. sinifrutinim.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi). İade etmek istediğiniz ürünler"Mesafeli satış sözleşmesi" şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi 

kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.

Kapıda ödeme ve kapıda kredi kartı ile tek çekim yöntemi ile sipariş vermiş olduğunuz ürünleri iade etmek isterseniz, ürünü Aras kargoya teslim ettikten sonra 0553 967 39 13 numaralı Sınıf Rutinim  Hizmetleri hattımızı arayarak para iradenizin yapılacağı  IBAN numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi iletmeniz gereklidir. Mutlaka sipariş ve IBAN sahibi aynı olmalıdır.  İlgili iade tutarları iade girişlerini takip eden Salı ve Perşembe günleri EFT yöntemi ile banka hesaplarına gönderilmektedir.

 

İade Koşulları

 

• İldeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bknz. sinifrutinim.com- Mesafeli Satış Sözleşmesi)

• Yasal İade Süresi ve Koşulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

•Aşağıda sayılan iade koşullarına uygun olmak koşuluyla aldığınız ürünleri 90 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmuş; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyeceği için orjinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünün mutlaka orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. (Ürünleriniz size hediye edilmiş ise, ürünler için "Değişim Koşulları ve Süresine uygun olmak kaydıyla" sevk irsaliyesiyle değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.) 

• “Mesafeli Satış Sözleşmesi”ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır: 
    -Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler 
     -Tek kullanımlık ürünler
     -Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri
     -Tüketicilerin hijyenik açıdan korunması gerekçesiyle alt iç çamaşır ürünlerinin iade edilebilmesi için kullanılmamış olması gerekmektedir. Mayo, bikini gibi ürünlerde ise ürünün koruma bandı bulunduğu sürece ürünün iadesi mümkündür.

 

Değişim Koşulları

 

• Değişim işlemleri 14 günlük cayma süresinin tamamlanmasının ardından en fazla cayma süresi dahil toplam 15 gün içerisinde ürünlerin hiçbir şekilde kullanılmamış, tam ve eksiksiz olması şartıyla satış faturasının ibrazı ile kabul edilebilir. Alt iç giyim, kişisel kullanıma özel ürünler, kahve ürünlerinin değişimi yapılamaz. Ayrıca, tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına, bilgisayar saf malzemelerine ilişkin sözleşmeler ve kitap

gibi ürünlerin de değişimi yapılamaz. Tüm değişim işlemlerinde satış faturasının ibrazı zorunludur.

© 2023 by sinifrutinim. Proudly created with sinifrutinim.com