Öğrencilerin bir ay boyunca devam/devamsızlık durumunun incelendiği “Bu Ay Okula Kaç Gün Geldim?” panosu aynı zamanda grafik çalışmasının yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Örneğin; “Ayse/Ahmet bu ay okula kaç gün gelmiş/gelmemiş?” şeklinde sorular yöneltilerek çocuğun ay içerisinde okula gelip gelmediği günler sayılarak grafik okuma çalışması yapılmaktadır okul öncesi etkinliktir. 

 

Panodaki öğrenci simgesi bölümüne çocukların fotoğrafları çekilip Word dosyasına aktarıldıktan sonra varsa Pvc’den geçirdikten; yoksa arkalı önlü şeffaf koli bandıyla kaplandıktan sonra panodaki ilgili bölüme patafix (sakız yapıştırıcı) ile yapıştırabilirsiniz.

Pano aylık olarak kullanılmaktadır. Her ayın bitiminde ise yapılan işaretlemeler silinerek yeni aya geçiş yapılmaktadır. İşaretlemeler silinebilir asetat kalemiyle ya da tahta kalemiyle yapabilir. Farklı bir alternatif olarak minik semboller hazırlanıp devam/devamsızlık durumları patafix (sakız yapıştırıcı) kullanılarak panoya yapıştırılabilir.

Görseldeki 1-20 öğrenci sayısına uygun olan "Bu Ay Okula Kaç Gün Geldim?" panosuna ek olarak 21-30 öğrenci sayısına ait ek bir pano da yer almaktadır.


 

© 2023 by sinifrutinim. Proudly created with sinifrutinim.com