• Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle

“Ben Geldim” panosu, çocuğun sabah sınıfa geldiğinde “Ben geldim” ifadesiyle kendine ait fotoğrafını panoya asması için tasarlanmıştır. Çocuğun sınıfa aidiyet duygusunun güçlenmesi hedeflenmiş okul öncesi etkinliktir. 

Öğretmen tarafından panodaki kutucukların içine sığacak boyutta çocuk fotoğraflarının hazırlanması ve PVC ya da şeffaf koli bandıyla kaplanarak sağlamlaştırılmasının ardından pano kullanılmaya başlanabilir.

Fotoğraflar için belirlenen alandan (çocukların kişisel dolapları bulunuyorsa o alan üzerine fotoğrafları yapıştırılabilir) çocuk fotoğrafını alarak “Ben Geldim” panosuna yapıştırır ve gün sonunda eve gitmeden önce de panodaki fotoğrafını çıkararak belirlenen alana tekrar yerleştirir ve akıl ve zeka gelişimine katkı sağlar.

 

“Ben Geldim” Panosu İle Hangi Çalışmalar Yapılabilir?

Günlük yoklama çalışmaları yapılabilir.
Grafik okuma çalışmaları yapılabilir. Görselden örnek verilecek olursa, “Bugün okula 15 kişi gelmiş, 5 kişi gelmemiş” seklinde ifadelerle grafik okunabilir.

Sıra bildiren sayı kavramını çalışılabilir. Örneğin; “Bugün okula 3. gelen kişi Ayşe, 7. gelen ise Ahmet”.
Görseldeki 1-20 öğrenci sayısına uygun olan "Ben Geldim" panosuna ek olarak 21-30 öğrenci sayısına ait ek bir pano da yer almaktadır. 

Satın Almak için mağaza sayfasına gidin. 

© 2023 by sinifrutinim. Proudly created with sinifrutinim.com